Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг

Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг | Почни з себе

Час читання: 6 хвилин

25 Січ, 2023


Люди складають невід’ємну частину нашого життя. І на жаль, не зі всіма буває легко та приємно спілкуватися. Не завжди ми можемо зрозуміти справжні наміри та бажання людини. Тому сьогодні ми підготували для вас добірку книг по психології поведінки. Ці книги розкажуть, як впливати на людей, допоможуть розпізнати маніпуляцію та знати, як їй протидіяти. Також добірка буде цікавою для маркетологів, менеджерів з продажів та власників бізнесу, основною діяльністю яких є продаж товарів чи послуг.

Дисклеймер! Психологія впливу досить сильний інструмент, який можна використати по-різному. Ми сподіваємось, що наші читачі будуть використовувати інформацію з книг лише в екологічних цілях. Адже, пам’ятайте, що правда завжди викривається, а маніпуляція і нещирість відчувається. Маніпуляції не дозволять побудувати гамонійних стосунків ні на любовному, ні на професійному поприщі.

Роберт Чалдині «‎Психологія впливу»‎

Роберт Чалдині ‎Психологія впливу | Книга про вплив на людей | Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг | Почни з себе
Роберт Чалдині «‎Психологія впливу»‎

Бестселлер з психології поведінки, який особливо часто радять для прочитання маркетологам та менеджерам з продажів. Також буде цікавою для особистих цілей.

Основна ідея книги – показати техніки, як можна вплинути на людину та змусити прийняти вигідне для вас рішення, але так, щоб людина вважала, що це рішення її, а не ваше. В основному, ці техніки побудовані на, так званому, феномені людського стереотипного мислення. Це мислення, в більшості, є корисним для нас, адже дозволяє приймати багато рішень “автоматично”, не витрачаючи ресурси мозку на виконання рутинних задач. Але “професіонали поступливості” (саме так Чалдині називає маніпуляторів в книзі) прекрасно знають про цей феномен і використовують його для того, щоб продати вам непотрібну річ чи змусити погодитись на неприйнятні умови.

Книга написана доступною мовою, без зайвих термінів та з прикладами використання тієї чи іншої техніки в житті. Ви однозначно впізнаєте в ній маніпуляції, які траплялися з вами чи вашими знайомими та зможете зробити висновки на майбутнє.

Короткий огляд цієї книги ми зробили в статті: Роберт Чалдіні «Психологія впливу‎» за 10 хвилин: короткий огляд

Роджер Дулі «Brainfluence. Нейромаркетинг. Як впливати на підсвідомість споживача»

Роджер Дулі Brainfluence. Нейромаркетинг. Як впливати на підсвідомість споживача | Книга про вплив на людей | Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг | Почни з себе
Роджер Дулі «Brainfluence. Нейромаркетинг. Як впливати на підсвідомість споживача»

В основному, книга призначена для бізнесу та продажів. Для звичайного читача може бути корисною, щоб дізнатися, які прийоми можуть впливати на його об’єктивність в виборі товару чи послуги та бути обачнішим до них в майбутньому.

В книзі зібрано безліч психологічних експериментів, в яких досліджували поведінку людей в тих чи інших ситуаціях. Таким чином, автор сформував та пропонує для ознайомлення 100 технік, за допомогою яких можна впливати на покупця.

Книга цікава, читається легко, адже всі тези та експерименти зібрані в максимально короткій формі зі вказівкою на головне.

Крістофер Восс «Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів»

Крістофер Восс Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів | Книга про вплив на людей | Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг | Почни з себе
Крістофер Восс «Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів»

Книга написана агентом ФБР в минулому, який знає дуже багато про психологію та як впливати на людей.

Ця книга буде набагато більш корисною для звичайного читача, аніж для діяча професійної сфери, адже демонструє методи, які будуть корисними і в вирішення спірної ситуації в стосунках, і для прохання про підвищення заробітньої плати, і також для заключення важливих угод.

Книга поділена на лаконічні блоки інформації, з виділенням головних тез в кінці кожного розділу. Читається досить швидко та цікаво, адже всі тези підкріплені реальними прикладами. Як бонус, можна дізнатися більше про роботу ФБР.

Читайте також: Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми

Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей»

Дейл Карнегі Як здобувати друзів і впливати на людей | Книга про вплив на людей | Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг | Почни з себе
Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей»

Про знаменитий бестселлер Дейла Карнегі знають навіть ті, хто ніколи не цікавився тим, як впливати на людей.

Книги описує методи, як досягти бажаного. В основному, поради побудовані на тому, щоб привернути людину до себе, завоювати її симпатію. Спілкуючись з людиною, ми маємо ставити саме інтереси співрозмовника на перший план, а не свої власні. Люди дуже відчувають, коли до них виявляють щиру симпатію і, як наслідок, вони також починають симпатизувати нам.

Поради з книги будуть особливо актуальними при першому знайомстві з людиною, коли є шанс скласти перше враження. Методи актуальні, як для роботи, так і в особистих стосунках.

Короткий огляд цієї книги ви можете прочитати за посиланням: Книга «Як здобувати друзів і впливати на людей» за 16 хвилин: короткий огляд

Томас Еріксон «В оточенні ідіотів. Або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти»

Томас Еріксон В оточенні ідіотів. Або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти | Книга про вплив на людей | Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг | Почни з себе
Томас Еріксон «‎В оточенні ідіотів. Або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти»‎

Книга Томаса Еріксона буде цікава як на робочому поприщі, так і в особистих стосунках.

Говорячи про класифікацію людей, ми звикли до більш класичних, як наприклад, інтроверти та екстраверти. Але Томас Еріксон пропонує інший підхід. Він поділив всі людей світу за чотирма кольорами. В книзі він описує характерні ознаки, переваги, недоліки та особливості кожного типу, а також пропнує способи, як можна знайти підхід до людини певного “кольору”.

Не зважаючи на назву, книга досить глибока та цікава, допоможе поглянути глибше на людей, які вас оточують.

Основні тезя з цієї книги ми виклали в статті Томас Еріксон «‎‎В оточенні ідіотів» короткий огляд книги


Ось така добірка у нас вийшла. Сподіваюсь, ви знайдете багато цікавого для себе в цих книгах. Зберігайте добірку собі і поширюйте друзям. Гарного читання та пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Читайте також: Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn