Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми

Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми | Почни з себе

Час читання: 4 хвилини

25 Бер, 2023


Я думаю, ніхто не буде заперечувати тому, що зв’язки та коло знайомих вирішують дуже багато в житті. Люди, які нас оточують, можуть допомогти досягти неймовірних висот або посприяти занепаду. Сьогодні мова піде саме про робочі зв’язки та їх важливість, так званий, нетворкінг.

Ми розглянемо добірку з 5-ти книг про нетворкінг, про те, як заводити нові знайомства, навчитися розмовляти та ефективно взаємодіяти з людьми, а також будувати міцні робочі стосунки.

Кейт Феррацци «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств»

Кейт Феррацци «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств» | Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми | Почни з себе
Книга «Ніколи не їжте наодинці» про те, як заводити нові знайомства та досягти приголомшливих результатів в нетворкінку

Одна з найпопулярніших книг про встановлення ділових зв’язків і розширення кола знайомства. Автор ділиться своїм досвідом про те, як заводити нові знайомства та дає практичні поради по нетворкінгу.

Головне правило нетворкінгу за Кейт Феррацци – давати співрозмовнику більше користі, ніж отримувати. Важливо бути ініціативним і щиро турбуватися про людину, пропонувати допомогу та регулярно нагадувати про себе. Саме в такому випадку є велика ймовірність того, що між вами може зав’язатися справжня дружба, яка потенційно принесе набагато більше, ніж просто +1 контакт в телефонній книзі.

Книга цікава, підкріплена безліччю прикладів того, як будувати міцні робочі стосунки. Вона стане мотивацією нарешті “вийти в світ” та заявити про себе. Звісно, всі ми різні за характером та темпераметром і маємо діяти так, щоб це нам не шкодило. Проте книга точно підштовхне до перші кроків для отримання нових знайомств.

Карен Вікрі «Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації»

Карен Вікрі «Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації» | Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми | Почни з себе
Книга «Нетворкінг для інтровертів» про те, як будувати міцні робочі стосунки інтровертам

Ця книга для тих, кому спілкування з новими людьми приносить максимальний дискомфорт. Мова звісно ж про інтровертів. Авторка сама є інтровертом за природою і на власному прикладі показала, що можна досягнути неймовірних висот, не йдучи проти своєї природи. Вона працювала в таких відомих компаніях, як Twitter та Google, а також має величезний досвід роботи в Кремнієвій долині.

Карен Вікрі робить акцент на тому, що найефективнішим інструментом налагодження зв’язків для інтровертів є соціальні мережі. Це надає величезні переваги, адже ви можете попередньо вивчити людину, її інтереси та мати безліч спільних тем для розмов. Авторка розповідає, де краще зареєструватися, як створити правильний профіль та аналізувати профілі інших, а також як підтримувати міцні зв’язки онлайн.

Книга надзвичайно корисна і пропонує подивитися на нетворкінг по-новому і відійти від стереотипної схеми роздачі візиток на тематичних заходах.

Томас Еріксон «В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти»

Томас Еріксон «В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти» | Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми | Почни з себе
Книга «В оточенні ідіотів» про те, що всі ми різні і потрібно навчитися розуміти один одного, щоб ефективно взаємодіяти з людьми

Книга шведського психотерапевта, яка розповідає про 4 психотипи людей, їх відмінності та особливості. Як хибно могло б здатися з назви, автор не розповідає про те, чому нас оточують ідіоти. Така назва була вибрана тому, що підсвідомо ми вважаємо ідіотами тих, хто відрізняються від нас. Ці люди мислять та сприймають світ не так, як ми, а отже, здаються нам дивними.

В книзі наведено практичні тези про те, як розпізнати той чи інший тип особистості, як завоювати його прихильність та взаємодіяти в житті. Знаючи цю інформацію, ми зможемо акцентувати увагу на тих речах, які важливі для цих людей та, в перспективі, налагоджувати міцні робочі зв’язки з ними.

Книга дуже цікава, дозволяє поглянути на наших колег чи друзів зовсім з іншої сторони, зрозуміти їх краще та будувати міцні робочі стосунки.

Огляд цієї книги з основними тезами ми зробили в статті Томас Еріксон «‎‎В оточенні ідіотів» короткий огляд книги

Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»

Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі» Книга про формування правильного оточення | Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми | Почни з себе
Книга «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі» про те, як за допомогою правильного оточення досягнути всього, що вам потрібно без зусиль

Основна мета цієї книги – донести до читача, як можна досягти чогось, не йдучи наперекір собі та не використовуючи силу волі. Проте, ми сьогодні акцентуємо увагу на інструменті, яким можна цього досягти. І це люди. Автор щиро вважає, що коли в нас правильне оточення, ми можемо досягти будь-чого без зайвих зусиль.

Саме тому так важливо спілкуватися з тими людьми, цінності яких для вас близькі. Адже, якщо ви хочете відкрити власний бізнес або кинути палити, вам достатньо переважну більшість часу знаходитись серед людей, які не палять або серед тих, у кого вже є бізнес і для кого ця тема цікава. Ви будете прагнути стати “своїм” в такому колективі, а тому, підсвідомо будете намагатися робити все для цього.

Книга з досить нестандартним підходом, допомагає подивитись на оточення по-новому та змотивувати нас знаходити корисні знайомства.

Прія Паркер «Мистецтво збиратися разом. Як організувати змістовну та результативну зустріч»

Прія Паркер «Мистецтво збиратися разом. Як організувати змістовну та результативну зустріч» | Ефективний нетворкінг: топ-5 книг про спілкування з людьми | Почни з себе
Книга «Мистецтво збиратися разом» про те, як проводити зустрічі ефективно та будувати міцні стосунки з оточуючими

Книга про те, як зробити будь-яку зустріч змістовною, цікавою та ефективною. Не важливо, що це буде: посиденьки на кухні з родиною чи масштабна конференція на 1000 осіб.

На жаль, ми помилково вважаємо, що плануючи зустріч з друзями, конференцію з колегами, або збори в школі, вона пройде сама собою. Ми лише турбуємось про зовнішні атрибути: смачна їжа, “правильна” музика, оформлення залу, але не задумуємось, як зробити так, щоб всім членам цієї зустрічі було цікаво, щоб бесіда була жвавою. Ця книга якраз про те, як зробити її змістовною, так, щоб нікому не було нудно.

Книга містить безліч практичних порад про те, як навчитися ефективно взаємодіяти з людьми при будь-яких обставинах, навіть якщо це спільна поїздка в ліфті або очікування в черзі.

Читайте також: Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг

Висновок

Тепер у вас є список книг про нетворкінг та про те, як ефективно взаємодіяти з людьми. Сподіваємось, ви знайдете для себе щось нове та почнете працювати над розширенням кола знайомств вже найлижчим часом. Зберігайте статтю собі або надсилайте друзям, якщо вона була корисна. І пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Читайте також: 5 порад, як обрати книгу, щоб дочитати її до кінця

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn