Як планувати своє життя? Топ 6 додатків для планування

Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе

Час читання: 8 хвилин

24 Лют, 2023


Я думаю, всі погодяться з тим, що грамотне планування – це залог продуктивності. Саме вміння правильно розподіляти свій час та відділяти важливе від другорядного і впливає на те, чого ми можемо досягнути.

Раніше ми могли планувати своє життя тільки в паперових блокнотах. Цей спосіб непоганий, в нього є ряд переваг, але недоліків також немало. Взяти хоча б те, що він не може бути з нами 24/7, коли ми, наприклад, згадали щось важливе. Або те, що неможливо точно передбачити, скільки саме сторінок потрібно виділити тому чи іншому розділу, і через це, часто в щоденнику буває хаос.

Та в час сучасних технологій, у нас є більш зручна альтернатива – додатки для планування. Сьогодні ми розкажемо про 6 найкращих програм для планування, які точно спростять ваше життя та підвищать продуктивність.

Як обрати програму для планування?

Обрати “свою” програму для планування досить складно. Адже ви абсолютно унікальна людина, представник певної професії і способу життя. Унікальний набір ваших інтересів та діяльності ставлять певні вимоги до застосунку з організації життя. І тільки ви розумієте, що потрібно вам.

Ми не можемо точно відповісти, яка програма для планування буде оптимальною для вас. Але ми можемо надати список певних характеристик, на які потрібно орієнтуватись, обираючи додаток.

Ось деякі з них:

  • Вбудований календар або прив’язка задач до стороннього календаря.
  • Можливість легко ставити задачі, проставляти дедлайни до них.
  • Можливість контроювати одразу всі проекти на таймлайні.
  • Кроссплатформеність, у вас має бути можливість відкрити застосунок на будь-якому з ваших пристроїв і щоб дані було синхронізовано.
  • Можливість зберігати довідкову інформацію (корисні посилання, документи, тощо).
  • Можливість проставити пріоритетність задач (прапорці, теги, виділення кольорами, тощо)
  • Ваші особисті вимоги (наприклад, можливість переглядати старі нотатки або занотовувати конспекти прямо в планер).

Розглянемо приклади популярних програм для планування.

Trello

Trello | Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе
Застосунок Trello для планування життя

Дозволяє планувати життя в форматі Kanban дошок. Має достатньо привабливий інтерфейс, який можна персоналізувати різними кольорами або фоновими картинками.

Ви можете створити декілька важливих груп проектів, наприклад, домашні справи, робота, робочі проекти, список книг, список покупок і т.д. і ставити собі задачі по кожній з цих груп. Також особисто порада від нас, це створити загальний проект місяця чи дня, де ви будете збирати задачі зі всіх сфер для певного відрізку часу, відстежувати їх виконання.

Todoist

Todoist | Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе
Застосунок Todoist для планування життя

Todoist – це додаток для планування, який дозволяє створювати задачі, розклади і списки. Також можна виставляти теги, прапорці пріоритетності та налаштовувати сповіщення.

Todoist добре підходить як для особистого планування, так і для роботи в команді. Також є синхронізація з Google Drive, Dropbox, Gmail і Outlook.

Notion

Notion | Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе
Застосунок Notion для планування життя та зберігання інформації

Один з найпопулярніших засосунків для планування. Став відомим завдяки розширеному функціоналу, за допомогою якого можна організувати практично все: робочі проекти, фінанси, списки книг та фільмів, навчання та конспекти, домашні справи, зберігання інформації, запис відео на YouTube чи ведення блогу, календар, тощо.

Головною перевагою Notion є бази даних, в які ви можете вносити будь яку інформацію, наприклад, ваш контент план з постами або проекти в роботі. Далі ви можете прив’язати ці пункти до дат, і Notion уже інтегрує їх з власним календарем і створить Timeline. Також можна ці пункти прив’язати до Kanban дошок, якщо цей спосіб ведення проектів вам більш звичний.

Мінусом є те, що в Notion досить складно розібратися новачку. Але, на щастя, зараз є дуже багато навчаючих відео по Notion, які допоможуть впоратися з цим набагато швидше. Та і програма варта того, щоб в ній розібратися, адже вона може значно спростити ваше життя.

Читайте також: Ефективне планування. Як планувати свій день так, щоб залишалося місце відпочинку?

Asana

Asana | Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе
Застосунок Asana для планування робочих та особистих проектів

Досить потужний застосунок, який переважно призначений для роботи команди, але також може бути використаний для особистого планування. Можна створювати проекти, задачі, далі виділяти їх кольорами, визначати дедлайни та пріоритетність.

Також можна підключити Asana до трекера часу, якщо вам потрібно це відслідковувати.

Google Календар

Google Календар | Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе
Google Календар для привязки задач до конкретних дат

Класичний інструмент, який є практично в кожного, але не всі вміють ним користуватися. Перевагами саме Google Календаря є те, що він завжди “під руками”, дозволяє планувати події та може інтегруватися з багатьма додатками для планування.

Звісно, не можна розглядати Google Календар, як повноцінний застосунок для планування, як це є чудове доповнення до інших варіантів.

Google Keep

Google Keep | Як планувати своє життя? Топ 6 програм для планування | Почни з себе
Програма Google Keep для розширених нотаток

Google Keep – це сервіс нотаток, які можна організовувати в різному порядку, додавати до них коментарі та налаштувати сповіщення. Цей інструмент слугує більш як допоміжний, в якому можна залишити швидку нотатку, а пізніше перенести її в планер як задачу.

Ви можете синхронізувати Google Keep між всіма вашими пристоями та керувати нотатками будь-де.

Висновок

Тепер ви знаєте де та як планувати своє життя. Сподіваємось, ви знайдете “свій” додаток в нашому переліку. Експериментуйте, пробуйте різні варіанти програм, щоб дізнатися, що підходить саме вам. І не намагайтесь одразу знайти ідеальне рішення і спланувати одразу все життя.

Почніть з маленьких кроків, наприклад, планування одного дня, і далі поступово переносьте всі інші ваші сфери в планер.

Читайте також: Як правильно розподіляти свій час? Топ-5 книг про планування

Зберігайте статтю та надсилайте друзям, якщо вона була корисною. І пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn