Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом

Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе

Час читання: 5 хвилин

28 Кві, 2023


Кожен з нас хоча б раз намагався ставити цілі, наприклад, перед Новим роком, а потім навіть не наближався до них. Ви, напевно, думаєте, що проблема в вас, адже ви недостатньо дисципліновані та ліниві. Але справа зовсім не в цьому. Річ в тім, як ви ставите цілі і чи взагалі досягнення цих цілей потрібно вам.

Сьогодні ми пропонуємо подивитись на питання “як досягати своїх цілей” під іншим кутом. За основу взято прийоми з книги Грег МакКеон “Есенціалізм”. Щоб досягати своїх цілей, ви маєте обирати дійсно важливі речі і позбавлятись від другорядних, які лише крадуть час. Таким чином життя стає простішим та зрозумілим.

Формуючи ваші цілі, починайте з малого

Багато з нас переконані, що цілі мають бути масштабними і грандіозними. Проте часто трапляється так, що саме через їх грандіозність та незрозумілість мозок боїться навіть починати роботу. Адже для грандіозної мети потрібні грандіозні знання, багато вільного часу і взагалі ідеальні умови, яких, як правило, ніколи немає. А тому цілі на папері так і залишаються цілями на папері.

Починайте з малого | Ми навіть не задумуємось, що перед тим як підкорити вершину, потрібно розпочати з невеличкого пагорба | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Ми навіть не задумуємось, що перед тим як підкорити вершину, потрібно розпочати з невеличкого пагорба 🙂

Есенціалізм пропонує інший підхід. Важливо починати з малого і поступово рухатись до більш масштабних цілей.

Наприклад, не “назбирати на квартиру”, а відкласти 1000 грн в цьому місяці. І так кожного місяця. З часом, суму заобщаджень можна підвищувати, коли ви звикнете до цієї дії і вона не буде викликати дискомфорт.

Починайте з малого | Українська гривня, 50 копійок | Шлях до великих накопичень завжди розпочинається з першого вкладу | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Шлях до великих накопичень завжди розпочинається з першого вкладу

Відзначайте маленькі перемоги до досягнення цілі

Це правило є підкріпленням до першого.

Кожен раз, коли ви робите якусь маленьку дію в напрямку вашої мети, відслідковуйте це, записуйте і хваліть себе за цей крок.

В цього підходу є ряд переваг. По-перше, ви формуєте звичку робити певні дії регулярно. А по-друге, ви нарешті побачите, що рухаєтесь. Рухаєтесь в напрямку мети.

Відмічайте власні успіхи та перемоги та щиро радійте ним | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Відмічайте власні успіхи та щиро радійте їм

Ніщо так не мотивує кожного з нас, як бачити прогрес в роботі. Одного разу Фредерік Герцберг сказав, що “Два головні мотиватори людей – це досягнення і визнання за досягнення”.

Маленькі перемоги мають дійсно велике значення для кінцевої мети, адже мотивують все більше й більше.

Читайте також: Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі

Винагороджуйте себе або своїх підлеглих за маленькі перемоги

Крім того, що важливо фіксувати на папері чи в пам’яті маленькі перемоги, важливо також хоча б час від часу винагороджувати себе за них. Для початку хоча б словесно.

Інколи можете навіть побалувати себе чимось смачненьким або придбайте те, про що так давно мріяли. Але цією порадою краще не зловживати, щоб тримати вагу і гаманець в тонусі 🙂

Винагороджуйте себе за мелнькі перемоги | Після продуктивного дня, інколи варто винагородити себе смачною вечерею в приємному місці. Такий ритуал точно змотивує на подальше звершення |Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Інколи після продуктивного дня, варто винагородити себе смачною вечерею в приємному місці. Такий ритуал точно змотивує на подальші звершення

Якщо у вас є підлеглі, також варто хвалити та винагородужвати їх за маленькі перемоги, котрі позитивно впливають на роботу всього відділу. Такий підхід точно дасть їм зрозуміти, що вони на правильному шляху і що є сенс старатися й надалі.

Хваліть своїх підлеглих | Визнання в команді є вагомим мотиватором для кожного з нас | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Визнання в команді є вагомим мотиватором для кожного з нас

Зосередьтесь на створенні мінімальної робочої версії продукту чи послуги

Візьмемо за приклад технологічну столицю світу – Кремнієву долину. Створюючи стартап, команди намагаються якнайшвидше випустити, так званий прототип, щоб показати його користувачам та інвесторам.

Прототип або мінімальний життєздатний продукт – це продукт, який містить в собі головну ідею, але включає лише базове її пропрацювання.

Мета такого підходу – якнайшвидше розказати про себе та отримати зворотній зв’язок. Якщо ідея не життєздатна, при такому тестуванні це можна виявити і не витрачати ще купу часу і грошей на “чистовий” продукт.

Прототип | Не намагайтесь одразу створити ідеальний продукт. Спробуйте "накидати" його чернетку та побачити, як працює ідея | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Не намагайтесь одразу створити ідеальний продукт. Спробуйте “накидати” його чернетку та побачити, як працює ідея

Ваша задача подумати, як ви можете використати правило мінімального життєздатного продукту в своєму житті. Наприклад, перед тим, як вкладати гроші в велику партію товару, спробуйте взяти маленький бюджет і налаштувати тестову рекламу, щоб побачити, чи буде цікавим цей товар людям. Або перед тим як написати книгу, створіть власний блог або twitter акаунт, діліться там своїми думками і аналізуйте, чи має це відгук аудиторії.

Якщо ідея в такому форматі працює не дуже добре, варто задуматись, чи життєздатна вона взагалі.

Забезпечте мінімально можливу підготовку в напрямку цілі

Є два підходи до виконання масштабний цілей: починати рано і з малого або пізно і з великого.

Ви маєте звернути увагу саме на підхід “рано і з малого”. Він трактується так, що до будь-якої масштабної події потрібно готуватися заздалегідь, але маленькими кроками

Для прикладу, якщо вам потрібно через пів-року здати диплому роботу, витратьте 10 хвилин саме сьогодні, щоб розписати план дій і приблизні дедлайни по ним. Або якщо ви готуєтесь до поїздки за кордон, почніть збирати речі за тиждень: напишіть приблизний список того, що потрібно взяти та поступово складайте в валізу те, про що ви згадуєте протягом цих днів.

Забезпечте мінімально можливу підготовку | Осмислено складений план - половина майбутнього успіху | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Осмислено складений план – половина майбутнього успіху

При такому підходу, в останню ніч у вас не буде паніки, адже основна частина роботи буде виконана. Також в вашому мозку все буде структуровано по полицям, що дозволить почуватися впевненіше.

Візуальна винагорода прогресом

Пам’ятаєте візуальну шкалу прогресу, яка показує, скільки відсотків курсу ви пройшли або яку частину суми на благодійність вже зібрано?

Візуальна винагорода прогресом | Типовий приклад прогрес бару | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Типовий приклад прогрес бару

Також у багатьох в школах була система наклейок, коли вчитель наклеювали в щоденник смайлики або зірочки за гарні успіхи в школі. І в кінці семестру було так приємно бачити, як сумлінно ви постаралися над вашою успішністю. Також особливим задоволенням було дізнатися, що в вас наклейок більше, ніж в вашого однокласника.

Візуальна винагорода прогресом | Наліпки - головний мотиватор для більшості з нас в початковій школі | Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом | Почни з себе
Саме таким був головний мотиватор для більшості з нас в початковій школі 🙂

Це все приклади візуальної винагороди прогресом. Такі дрібнички наглядно відображають процес роботи.

Хоча ми вже дорослі і наклейки нас так не радують, цей принцип можна використати і зараз. Як приклад, ви можете взяти дві порожні банки та засипати в одну з них скріпки або інші дрібні предмети. Щоразу, коли ви виконали маленьку дію, пов’язану з вашою метою, перекладіть одну скріпку з повної банки в порожню. Таким чином, з часом банка вашої цілі буде наповнюватись, як і ваша мотивація продовжувати.

Метод візуалізації прогресу | Скріпки в банці | Прокрастинація. Що це за стан та як впоратися з відкладанням справ на потім? | Почни з себе
Один з прикладів, як можна мотивувати себе візуальним прогресом – перекладання скріпок з повної банки в порожню

Читайте також: Ефективне планування. Як планувати свій день так, щоб залишалося місце відпочинку?

Висновок

Ось такі правила досягнення цілей за Есенціалізмом. Цей підхід досить нетиповий, він не говорить про те, що потрібно працювати днями і ночами попри втому чи виснаження. Він про те, як не втрачати мотивацію та досягнути того, щоб рух до цілі став приємним і цікавим. В перспективі, такий підхід спонукатиме продовжувати навіть найлінивіших, на перший погляд, людей.

Сподіваємось, поради зі статті стануть вам в нагоді. Зберігайте статтю собі та надсилайте друзям, якщо вона була корисна. І пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn