Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг

Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг | Почни з себе

Час читання: 4 хвилини

25 Кві, 2023


Саморозвиток особистості – об’ємне поняття, яке включає в себе безліч аспектів, серед яких професійний та духовний розвиток, розуміння себе та своїх бажань, вміння визначати пріоритети та проживати життя так, як ви хочете.

Сьогодні ми пропонуємо ознайомитись з добіркою книг, які варто прочитати для саморозвитку. Вони допоможуть трансформувати мислення, позбутися страхів, визначати пріоритети та проживати цікаве життя.

Грег МакКеон «‎Есенціалізм. Миcтeцтвo визнaчaти пpiopитeти»

Грег МакКеон «Есенціалізм. Миcтeцтвo визнaчaти пpiopитeти» | Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе
“Есенціалізм” – це книга про те, як навчитися помічати найсуттєвіше і відкидати все інше

Есенціалізм – це концепція, яка навчає обирати лише найважливіші речі і відмовлятися від неважливих. Напевно, в кожного з нас є робочі обов’язки, якими ми мусимо займатися, хоча не хочемо. Ця книга навчить, як позбавлятися таких речей, щоб звільнити місце для дійсно важливих та цікавих.

Автор говорить про те, що у всіх нас обмежений час і лише нам визначати, як його витрачати. Коли ми вважаємо, що зможемо встигнути все, ми, як правило, не встигаємо нічого.

З книги ви дізнаєтесь про такі речі:

 • Як виокремити дійсно важливі цілі і задачі?
 • Як працювати більш усвідомлено?
 • Як говорити “ні” неважливим задачам?
 • Як спростити процес роботи над важливими задачами?
 • Як робити правильний вибір, якщо обидві пропозиції здаються привабливими?
 • Та багато іншого

Джим Ловлесс «Іди туди, де страшно. І отримаєш те, про що мрієш»

Джим Ловлесс Іди туди, де страшно. І отримаєш те, про що мрієш | Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг | Почни з себе
Книга “Іди туди, де страшно” пропонує 10 правил, як приручити своїх “тигрів” і рухатись в сторону життя, якого ви прагнете

Напевно, найбільший страх людини – страх невідомого. Знайти кращу роботу, переїхати в іншу країну, відвідати цікавий захід – ці та інші речі ми відкладаємо через страхи: а раптом…, а якщо…, ось я зроблю … і тоді зможу…. Книга “Іди туди, де страшно” якраз про те, як боротися з такими страхами і щодня відкривати для себе нові можливості.

Автор називає наші страхи “тиграми” і пропонує 10 правил, як їх приручити, щоб страх не заважав рухатись до мети.

Автор не обіцяє миттєвих змін, проте застосовуючи ці правила в життя, ви помітите, як ваше життя почне змінюватись крок за кроком.

Вільям Макрейвен «Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя… і, можливо, світ»

Вільям Макрейвен Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя… і, можливо, світ | Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг | Почни з себе
Книга “Застеляйте ліжко” – розповідь морського піхотинця про його життєвий шлях та правила, які йому допомагали

Книга написана морським піхотинцем США, який здобув звання адмірала, завжди йшов вперед та з гідністю долав всі життєві труднощі. Книга складається з 10 розділів, в яких автор пропонує тези, що допомогли йому вийти з гідністю з життєвих негараздів.

Автор детально пояснює кожне правило, а також підкріплює їх історіями людей, котрі його надихали. Книга цікава, дозволяє переосмислити багато речей.

Читайте також: Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі

Нассім Ніколас Талеб «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»

Нассім Ніколас Талеб Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті | Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг | Почни з себе
Книга “Антикрихкість” про те, як обернути непердбачувані події в житті собі на користь

Книга з надзвичайно цікавою концепцією, яка змусить вас переглянути свій погляд на життя. Вона про те, як не боятись випадкових та непередбачуваних подій, а обернути їх в свою користь.

Антикрихкість – це явище, коли негаразди обертаються на користь когось або чогось. В приклад можна привести бактерії, які навчилися виробляти імунітет до антибіотиків. Або еволюцію, яка з кожним століттям пристосовується і робить наш організм все міцнішим.

До антикрихких істотою відноситься і людина. Адже з більшості негараздів ми виходимо мудрішими та сильнішими. Книга якраз про те, як розвивати свою антикрихкість та як реагувати на неперебачувані обставини.

Робін Шарма «Монах, який продав свій «Феррарі»»

Робін Шарма Монах, який продав свій Феррарі | Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг | Почни з себе
Книга «Монах, який продав свій «Феррарі»» – розповідь про справжні цінності, про те як віднайти себе та своє призначення

Книга про те, як знайти сенс життя та почуватися справді щасливим. Наше життя зараз досить стрімке, всі ми женемось за грошима, успіхом і матеріальними благами. Проте наш внутрішній спокій і задоволення життям залишаються десь в стороні.

Персонажем книги є Джуліан, який проживав саме таке життя до одного моменту – в нього стався серцевий напад. Після цього він усвідомив, що потрібно щось змінювати в житті. Він прожив деякий час з тибетськими монахами, черпав їх мудрість та повернувся додому набагато щасливішим та усвідомленішим.

В книзі висвітлені такі питання:

 • Любов до себе.
 • Як прощати свої помилки?
 • Як віднайти внутрішній спокій та щастя?
 • Допомога іншим.
 • Пошук життєвої мети.

Книга побудована в форматі художньої розповіді, а тому читається дуже легко і змушує замислитись над багатьма речами.

Висновок

Ось така добірка книг про саморозвиток у нас вийшла. Сподіваємось, ви почнете свій шлях до трансформації з допомогою однієї з цих книг. Зберігайте статтю собі та надсилайте друзям, якщо вона була корисна. І пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn