Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі

Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе

Час читання: 5 хвилин

27 Лют, 2023


Сила волі і майстерність володіння собою – це той важливий фундамент, завдяки якому ми будуємо життя своєї мрії. Часто ми про себе говоримо, що безвільні, тому що не можемо схуднути, кинути курити чи нарешті змінити роботу. Головна проблема в тому, що ми відчуваємо себе нещасливими через це, але так і не можемо нічого змінити.

В цій статті ми покажемо 5 книг про силу волі. Після їх прочитання ви дізнаєтесь, як навчитися володіти собою та досягти своїх цілей в будь-якій сфері, будь це схуднення чи відкриття власної справи.

Келлі Макґоніґал «Сила волі: Шлях до влади над собою»

Келлі Макґоніґал «Сила волі: Шлях до влади над собою» | Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе
Келлі Макґоніґал «Сила волі: Шлях до влади над собою». Книга про силу волі та владу над собою

Мабуть, одна з найпопулярніших книг про силу волі та владу над собою.

Книга поділена на 10 розділів, в кожному з яких є практичний спосіб, як тренувати силу волі. В основі видання – наукові експерименти, які проводилися, щоб пояснити, як працює наш мозок і сила волі.

Поради з книги будуть корисними в будь-якій справі: схуднути, кинути курити чи відкрити власну справу.

Книга читається досить легко. Також там є багато реальних прикладів, щоб було легше сприймати прочитану інформацію.

Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»

Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі» | Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе
Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі» Книга про альтернативний підхід до сили волі через наше оточення

Книга з абсолютно протилежним підходом до того, як навчитися володіти собою.

Автор стверджує, що сила волі в класичному розумінні не працює, і що основу досягнення наших цілей складає оточення.

Знаходячись в колі успішних людей, ми навряд чи будемо зловживати алкоголем або палити. Ми будемо намагатися бути схожими на наших друзів, щоб не відчувати себе “білою вороною”. Саме це, на думку Бенджаміна Гарді, і впливає на те, якими людьми ми стаємо.

В книзі присутні багато особистих історій автора, що робить її легкою і цікавою для прочитання.

Читайте також: Як впливати на людей: Топ-5 психологічних книг

Джуді Хо «Геть самосаботаж! Як за 6 кроків розблокувати мотивацію і силу волі»

Джуді Хо «Геть самосаботаж! Як за 6 кроків розблокувати мотивацію і силу волі» | Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе
Джуді Хо «Геть самосаботаж!» Практичні поради про те, як підвищити мотивацію та розвинути силу волі

Вам точно знайома ситуація, коли на Новий рік ви писали цілі і обіцяли собі їх точно виконати. Проте, коли проходить рік, ви помічаєте, що майже нічого з цього списку не було зроблено. Чому так, та чому ми навмисно саботуємо цілі, розповідає Джуді Хо в своїй книзі.

Основа книги – 6 практичних порад, як підвищити мотивацію та розвинути силу волі.

Книга написана нейропсихологом, а тому ви отримаєте пояснення, чому мозок так запалюється на початку і “перегорає” з часом, як він уникає труднощів і небезпек, та що з цим робити.

Джеймс Клір «Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих»

Джеймс Клір «Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих» | Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе
Джеймс Клір «Атомні звички» Книга про маленькі звички, силу волі і мотивацію

Одна з найбільш об’ємних і практичних книг про силу волі, звички і мотивацію. В книзі описано про те, що кожен з нас має безліч маленьких звичок, як хороших, так і поганих: не застеляти ліжко, проводити час в соц. мережах, чистити зуби або мити посуд одразу після їжі. І через ці звички ми будуємо своє майбутнє. Яким воно буде, успішним або лінивим – залежить саме від нас.

Атомні звички – це такі маленькі корисні звички, з яких будується наша особистість. І чим більше таких звичок буде, тим краще ми будемо себе відчувати.

Автор дає безліч практичних порад про те, як ці звички розвинути в собі.

Книга дуже гарно структурована на розділи. Після кожного розділу виділено резюме, щоб можна було повертатися до книги знову і знову.

Грег МакКеон «Есенціалізм. Миcтeцтвo визнaчaти пpiopитeти»

Грег МакКеон «Есенціалізм. Миcтeцтвo визнaчaти пpiopитeти» | Як навчитися володіти собою? Топ-5 книг про силу волі | Почни з себе
Грег МакКеон «Есенціалізм» Книга про те, як концентруватися лише на важливих речах

Есенціаліст – це людина, яка вміє обирати лише важливе і концентрується на ньому, відмовляючись при цьому від зайвого та непотрібного. Саме про таку концепцію розповідає в своїй книзі Грег МакКеон.

Книга про те, як правильно розставляти пріоритети, братися за меншу кількість задач, але виконувати їх якісно. В ній присутні безліч порад, як зрозуміти різницю між важливим і другорядним.

Книга “Есенціалізм” – одна з тих, в якій червоною ниткою простягається одна основна думка – вміння концентруватися лише на важливому. Це зроблено для того, щоб наш мозок точно повірив в це і почав застосовувати в життя. Тому книга однозначно корисна та прикладна.

На базі філософії есенціалізму у нас є стаття Як досягати своїх цілей? Нетипові поради за Есенціалізмом

Висновок

Ось така добірка книг про силу волі в нас вийшла. Сподіваємось, ви зможете почерпнути багато цікавого з цих книг та зможете навчитися володіти собою.

Зберігайте статтю собі та надсилайте друзям, якщо вона була корисною. І пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Читайте також: Саморозвиток особистості: топ-5 найращих книг

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn