Як подолати тривогу? Топ-5 книг про ментальне здоров’я

Як подолати тривогу? Топ-5 книг про ментальне здоров'я | Почни з себе

Час читання: 4 хвилини

12 Бер, 2023


Тривога, стрес і депресія – найрозповсюдженіші стани 21 століття, з якими стикається практично кожен з нас. Війна, втрата роботи, нерозуміння, що буде далі – ці та інші питання є причиною наших безсонних ночей та тривожних станів. Проте, на щастя, зараз є беліч видань, які допомагають понизити відчуття тривоги та допомогти собі самостійно.

Пропонуємо вам добірку з 5-ти книг про тривогу та депресію. З допомогою цих книг ви дізнаєтесь, як подолати тривогу, розібратися у власних емоціях та покращити свій стан, адже ментальне здоров’я – наш головний ресурс. Ось ці видання.

Володимир Станчишин «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»

Володимир Станчишин «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією» | Як подолати тривогу? Топ-5 книг про ментальне здоров'я | Почни з себе
Книга «Стіни в моїй голові» розказує про те, як опанувати тривожні стани та навчитися жити з ними

Книга трішки занурює нас в психологію та розказує про тривожні розлади, посттравматичний синдром, панічні атаки, депресію та багато іншого. Її автор, практикуючих когнітивно-поведінковий психотерапевт, розповідає про походження цих станів та як навчитися з ними жити.

Основна ідея книги в тому, що не потрібно уникати тривожних станів, набагато продуктивніше буде прийняти та навчитися з ними жити. Також автор розповідає, як опанувати себе та позбавитися від нав’язливих думок, які так часто нас супроводжують.

Книга досить легко читається та доносить думку, що кожен з нас тривожиться і це абсолютно нормально. Головне, не заглиблюватись в цей стан, а інколи навіть обернути його в свою користь.

Дейл Карнегі «Як подолати неспокій і почати жити»

Дейл Карнегі «Як подолати неспокій і почати жити» | Як подолати тривогу і депресію? Топ-5 книг про ментальне здоров'я | Почни з себе
Книга Дейла Карнегі «Як подолати неспокій і почати жити» змусить вас переосмислити ставлення до буденних речей та подолати неспокій

Книга від автора бестселера “Як завойовувати друзів і впливати на людей” Дейла Карнегі. Вона змусить вас подивитися по-новому та відноситись простіше до звичних речей, таких як турботи в бізнесі, фінансові питання, особисте життя та інші.

Книга містить практичні поради, як подолати неспокій та надати собі психологічну допомогу в кризових ситуаціях. Видання досить гарно структуроване, кожен розділ містить резюме з найважливішими тезами.

Книга наповнена безліччю історій відомих людей, які подарують вам заряд мотивації на гарного настрою, як мінімум, на найближчі, після прочитання, дні.

Девід Д. Бернс «Почувайся добре. Нова терапія настрою»

Девід Д. Бернс «Почувайся добре. Нова терапія настрою» | Як подолати тривогу і депресію? Топ-5 книг про ментальне здоров'я | Почни з себе
Книга «Почувайся добре. Нова терапія настрою» – практичне керівництво в боротьбі з тривожними та депресивними станами

Ця книга для вас, якщо ви відчуваєте в собі ознаки депресії, такі як прагнення втекти від проблем, тривожне очікування кожного нового дня, небажання щось робити та інші. Когнітивно-поведінковий психотерапевт Девід Д. Бернс пропонує власний підхід до того, як побороти ці стани та уникнути депресії.

Книга розповідає про основні кроки боротьби з депресією: виявлення власних почуттів, підвищення самооцінки, боротьба з прокрастинацією, позбавлення надлишкового перфекціонізму, боротьба з необхідністю схвалення кожної вашої дії.

Ця книга – практичне керівництво в боротьбі з тривожними та депресивними станами. Маючи її в своєму арсеналі, ви зможете полегшити будь-який ваш стан та знати, як йому протидіяти.

Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»

Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» | Як подолати тривогу і депресію? Топ-5 книг про ментальне здоров'я | Почни з себе
Книга «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» – розповідь про життя в концатборі та пошук сенсу життя

Досить актуальна в наш час книга. Автор, Віктор Франкл провів 2 роки у концтаборі та наважився описати цей досвід в книзі. Він розказує про всі ті страшні речі, які люди роблять з людьми, та як не втратити себе в цьому.

Автор стрведжує, що людина може витримати будь-які випробування, якщо в неї є сенс. Книга поділена на 2 розділи: жахливий досвід перебування в концтаборі та практична частина, основи логотерапії – науки про сенс життя.

Книга досить складна в моральному сенсі, адже розповідає про звірства, які чинять люди. Але разом з тим вона буде дуже корисною для українців, які переживають страшну війну та не знають, як жити далі та знаходити для себе сенси.

Емі Морін «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди»

Емі Морін «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» | Як подолати тривогу і депресію? Топ-5 книг про ментальне здоров'я | Почни з себе
Книга Емі Морін «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» розказує, який звичок потрібно уникнути, щоб подолати депресію

Авторка Ема Морін, що є психологом за освітою, пережила страшну депресію, пов’язану з втратою одразу декількох близьких людей. Саме це і надихнуло її написати книгу та описати свій досвід подолання цього стану.

Наводячи приклади зі свого життя та лікарської практики, авторка описує 13 людських звичок, яких має позбутися кожен для гармонійного та щасливого життя. Серед них жалість до себе, переживання про те, що не можна змінити, прагнення догодити іншим, страх самотності, докори з приводу минулого, страх змін та всього нового.

Книга – надзвичайно мотивуюча та практична, адже підкріплена особистим досвідом авторки. Вам обов’язково варто її прочитати, якщо відчуваєте себе пригніченими, зломленими та втратили сенс життя.

Читайте також: Як допомогти собі без психолога? Топ-5 книг по самозціленню

Висновок

Тепер ви знаєте, як подолати тривогу самостійно. Сподіваємось, ці книги допоможуть вам стати щасливими та знайти сенс життя, навіть в найскладніших обставинах. Зберігайте статтю собі та надсилайте друзям, якщо вона була корисна. І пам’ятайте, що все починається з нас самих!

Читайте також: Цифрова гігієна. 10 основних правил, як забезпечити інформаційну безпеку

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn