ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті

ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе

Час читання: 5 хвилин

21 Лют, 2023


Новітні технології та штучний інтелект вриваються в наше життя дуже стрімко та неочікувано. Справжній фурор викликав ChatGPD – чат на базі ШІ, в якому можна ставити питання, генерувати тексти на будь-яку тему, складати план харчування, писати код і ще дуже багато всього. З 20 лютого 2023 він також доступний в Україні. В цій статті спробуємо розібратись, чим chatGPT може бути корисним для кожного, та як може покращити наше життя вже зараз.

Як користуватися ChatGPT?

Інтерфейс ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
Інтерфейс ChatGPT

Щоб користуватися ChatGPT, достатньо просто зайти на сайт Open AI (розробників ChatGPT) та зареєструватися. Реєстрація безкоштовна, можна навіть авторизуватися за допомогою Google, що дуже зручно. Також вас попросять підтвердити номер мобільного телефону.

Реєстрація в ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
Реєстрація є дуже простою і займає декілька хвилин

Далі можна починати спілкуватися з чатом. Чат підтримує більшість мов світу, зокрема, українську, тому ви можете формулювати свої запити саме нею.

Зараз ми продемонструємо вам декілька реальних прикладів, як можна використовувати ChatGPT, щоб полегшити собі життя. Можливо, вам здається, що штучний інтелект може бути корисний лише для тих, хто працює в сфері IT. Але, на справді, це не так.

Тримайте 7 ідей, як кожен може почати використовувати Chat GPT вже сьогодні.

Написати контент план

Якщо у вас є власний бізнес або ви розвиваєте особистий бренд, ця функція буде дуже корисною для вас.

Просто попросіть ChatGPT написати контент план, вкажіть тематику вашого блогу, також можна вказати термін, на який ви хотіли б скласти контент-план, наприклад, 30 днів. Результат можна побачити нижче:

Написати контент план з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT склав досить конкретний контент-план для майстра манікюру з конкретними прикладами та досить актуальними темами

Як бачите, ми можемо почерпнути багато цікавих ідей таким чином. Якщо хочете розширити список ідей, можете взяти кожен із пунктів плану, який склав чат, і попросити написати контент план ще й для кожного пункту. Це значно розширить список ваших можливостей і зекономить час.

Черпати ідеї для статтей

Якщо ви пишете статті, також можете використовувати ChatGPT для генерації ідей. Для прикладу ми взяли блог фітнес тренера:

Генерувати ідеї для статей з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT склав детальний список ідей + пункти плану для кожної із статей

Одна за найбільших переваг ChatGPT в тому, що ви можете написати просто щось по типу “напиши більше ідей”, і чат буде генерувати стільки ідей, скільки вам потрібно.

А про те, як написати якісний текст з допомогою штучного інтелекту? ви можете дізнатись з нашої іншої статті.

Скласти план харчування

Для тих, хто слідкує за своїм харчуванням, тепер можна забути про купу застосунків з підрахунку калорій і складанню раціону. ChatGPT з легкістю можете це все замінити.

Щоб скласти раціон для себе, вам потрібно вказати наступні дані:

  • Стать.
  • Зріст.
  • Вага.
  • Яка у вас мета в харчуванні (скинути чи набрати вагу, збільшити м’язову масу, правильно харчуватися, тощо).
  • Можете вказати точну кількість калорій, якою хотіли б харчуватися.
  • Чи є у вас алергія та на що. ChatGPT обов’язково врахує ці дані.
  • Ваші переваги в харчуванні, наприклад, що ви не любите, або, наприклад, чим любите снідати.

Далі справа за ChatGPT. Декілька хвилин, і персональне меню готове.

Скласти раціон харчування з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT склав досить різноманітне меню з урахуванням наших побажань. Це говорить про те, що таке застосування для ChatGPT точно має сенс

Перефразувати текст

Візьмемо одну з українських скоромовок та спробуємо її перефразувати:

Перефразувати текст скоромовки з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT дуже точно знайшов сенс навіть у скоромовки

Як бачите, ChatGPT успішно впорався з цією задачею та досить точно передав суть скоромовки 🙂 А це означає, що ця функція стане в нагоді для рерайтингу статей та інших матеріалів.

Підібрати рецепти для певного набору продуктів

Пам’ятаєте, був час, коли були популярні додатки по типу “що в холодильнику”, які генерували рецепти з того списка продуктів, який ви вказали. Так ось, ChatGPT також вміє це робити, але набагато професійніше. Ті додатки показували або якісь нетипові страви, які не хотілося б готувати, або додавали інші ігредієнти.

Ось результат, який ми отримали від ChatGPT:

Підібрати рецепти для певного набору продуктів з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT склав список з досить цікавих та звичних страв, використовуючи інгредієнти з переліку

Написати код з допомогою ChatGPT

Цей та наступний пункти стосуються тих, хто розуміються в коді, тому що, на жаль, без цих знань, код, який згенерує chatGPT, не дасть вам нічого.

Для прикладу ми взяли написання стандартного калькулятора. Основне, ми вказали, що код потрібен саме для сайту, щоб ChatGPT обрав потрібні мови програмування (для сайту це html, css і javascript). Проте ви можете самостійно вказати мову програмуванню, яку ви б хотіли, щоб ChatGPT використав для вирішення задачі.

Спочатку ChatGPT створив код без css стилів, що означає, що калькулятор був ніяк не оформлений. Тому наступний раз ми дописали в чат про те, що потрібні також css стилі.

Написати html css js код з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT згенерував код, і навіть описав в кінці, як працює те рішення, яке він пропонує

І ось що в нас вийшло:

Виглядає, звісно, неідеально, але якщо враховувати, що це рішення повністю написано штучним інтелектом на наше замовлення, то взагалі круто. Якщо сформулювати свій запит більш точно, відповідно, і результат вийде більш релевантним та цікавим.

Знайти помилку в коді

Далі ми взяли той самий калькулятор, що згенерував chatGPT і спеціально додали зайві крапки в код javascript.

Помилковий код ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе

Далі ми закинули це код в ChatGPT і попросили його знайти помилку, з чим він успішно впорався:

Знайти помилку в коді з допомогою ChatGPT | ChatGPT в Україні: 7 прикладів використання чату в реальному житті | Почни з себе
ChatGPT з легкістю виявив помилку та підказав, як її виправити, а також надав пояснення для своїх слів

Таке застосування може стати в нагоді розробникам-початківцям, які не впевнені в результатах своєї роботи та не мають можливості задати питання більш досвідченим колегам.

Мінуси ChatGPT

ChatGPT – розробка тестова, а отже вона має деякі вразливі місця. Зокрема, користувачі скаржаться на наступні речі:

  1. Чат “зависає”, перестає писати, не закінчивши думку. В такому разі просто потрібно написати слово “продовжи” і чат продовжить думку. Якщо чат досі не розуміє, потрібно написати слово “продовжи” + зкопіювати попереднє повідомлення, і все буде працювати.
  2. Не завжди точно розуміє, що ми маємо на увазі. В такому випадку потрібно формулювати запит з більшою кількістю деталей. Буде дуже корисною фраза “думай як…(вчитель, електрик, маркетолог, і т.д.)“.

Проте розробники запевняють, що чим більше людей будуть користуватися ChatGPT, тим більше мережа буде навчатися і розуміти нас краще. Тому кожен з нас може взяти участь в тому, щоб домогти покращити цю досить прогресивну розробку 🙂

Якщо ви хотіли б опанувати і інші сервіси, побудовані на штучному інтелекті, рекомендуємо прочитати про 40+ сервісів штучного інтелекту: найповніша добірка

Висновок

ChatGPT – досить сильний інструмент, який може полегшити наше життя. Головне, правильно формулювати свої запити та надавати якомога більше деталей. Ми вважаємо, що цей інструмент має досить великий потенціал та буде розвиватися з кожним днем, як і інші застосунки, побудовані на штучному інтелекті.

Якщо стаття була вам корисною, зберігайте собі та надсилайте друзям. І пам’ятайте, що все починається з нас самих 🙂

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn