Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності

Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності | Почни з себе

Час читання: 5 хвилин

17 Лют, 2023

Фінансова грамотність – це наука про гроші, вміння знаходити баланс між доходами та витратами, заощаджувати та інвестувати. Основне правильно фінансової грамотності – витрати не мають перевищувати доходи.

Поняття про те, як керувати своїми грошами та основи фінансової грамотність – ймовірно, одні з найважливіших в сучасному світі. На жаль, в радянському минулому з цим були великі проблеми і тільки зараз ми вчимося грамотно вибудобувати стосунки з грошима. В цій статті ми зібрали топ-5 книг з фінансової грамотності. Ви знайдете як класичних авторів, з яких всі радять починати вивчати науку про гроші, так і більш прикладні видання, в яких розписані покрокові стратегії на шляху до фінансової грамотності.

Бодо Шефер «Шлях до фінансової свободи»

Бодо Шефер Шлях до фінансової свободи | Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності | фінансова грамотність книги | почни з себе
Бодо Шефер «Шлях до фінансової свободи»

На нашу думку, одна з найвичерпніших книг про фінанси.

Книга прекрасно поєднує в собі теорію фінансової грамотності та мотивацію, для чого потрібно це робити. Автор розповідає про те, як заощаджувати навіть при невеликих доходах, контролювати витрати, як заробляти більше та знайти додаткові джерела доходу, а також базово зачіпає тему інвестування, складних відсотків і т.д.

В книзі є багато практичних порад, що робить її настільним посібником, до якого потрібно і хочеться повертатися в майбутньому.

Книга якісно перекладена «Видавництвом Старого Лева», придбати її можна в більшості книжкових магазинів України.

Любомир Остапів «Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи»

Любомир Остапів Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи | Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності | фінансова грамотність книги | почни з себе
Любомир Остапів «Любов та бюджет» Книга українського автора про фінанси для пар

Книга написана українським автором, що робить її особливо цінною, адже ця книга найбільше адаптована до наших реалій, ніж будь-яка з цього переліку. Погодьтеся, не завжди зрозуміло, про які американські фонди чи компанії говорить автор, адже наша економіка, інфляція та інструменти для інвестицій, інші.

Набільше книга розрахована саме на те, як розпоряджатися спільним бюджетом в парі, але також буде корисна і в інших випадках. З книги ви дізнаєтеся, як захистити свої гроші в Україні, як контролювати доходи та витрати, як заощаджувати, інвестувати та багато інших тем, які стануть у пригоді для розвитку фінансової грамотності.

У Любомира Остапів є серія книг, присвячених фінансової грамотності для різної цільової аудиторії та випадків:

  • «Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей» про виховання фінансової грамотності у дітей.
  • «Війна та бюджет» про наше економічне сьогодення та майбутнє в розрізі війни.

Сподіваємось, ви обов’язково знайдете щось цікаве для себе в книгах цього автора.

Роберт Т. Кійосакі «Багатий тато, бідний тато»

Роберт Т. Кійосакі Багатий тато, бідний тато | Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності | фінансова грамотність книги | почни з себе
Роберт Т. Кійосакі «Багатий тато, бідний тато»

Напевно, найпопулярніша книга про інвестиції та фінансову грамотність. І це не безпідставно. Книга дійсно цікава та вичерпна.

Основу історію складають два приклади батька в дитинстві Кійосакі:

  • Рідний «бідний» тато Роберта, який працював вчителем на державній роботі, постійно перебував в боргах та ледве зводив кінці з кінцями.
  • «Багатий» тато друга Роберта, який не мав стабільної роботи, проте не боявся ризикувати, інвестував в нерухомість, будував нові бізнеси та забезпечував себе та свою сім’ю стабільним, пасивним доходом.

Кожен з них намагався навчити Роберта протилежно різним речам. І в своєму житті він прийняв рішення, що буде слідувати порадам «багатого» батька та будувати свою фінансову незалежність. І йому вдалося. А про свій шлях і уроки багатого тата Роберт розповідає в книзі.

Цікавим доповненням до цієй книги буде інша книга Роберта Кійосакі «Квадрант грошового потоку», в якій більш детально показано різницю між мисленням та діями багатих і бідних, та як наблизитись до фінансової незалежності.

Джорж Семюель Клейсон «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

Джорж Семюель Клейсон Найбагатший чоловік у Вавилоні | Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності | фінансова грамотність книги | почни з себе
Джорж Семюель Клейсон «Найбагатший чоловік у Вавилоні»

Досить коротке, але надзвичайно повчальне видання.

Книга написана в форматі згадок про мудрість жителів старовинного Вавилону. Вавилон був досить заможним містом. Це свідчить про те, що його жителі були досить фінансово освічені. В книзі підіймаються такі основні теми, як відкладання частини зароблених коштів, інвестування, кредитування, куди інвестувати свої кошти, як вибрати надійних партнерів та інше.

Книга читається дуже швидко та стане в нагоді всім, хто прагне фінансової свободи.

Наполеон Гілл «Думай та богатій»

Наполеон Гілл Думай та богатій | Як керувати своїми грошима? Топ-5 книг з фінансової грамотності |  фінансова грамотність книги | почни з себе
Наполеон Гілл «Думай та богатій»

Справжній світовий бестселер в області фінансів.

Книга містить 13 кроків до фінансової незалежності. Дуже багато уваги приділяється нашому мисленню, адже саме через трансформацію мислення відбуваються зміни на фінансовому поприщі. Наполеон Гілл демонструє практики самоаналізу, описує наші страхи, як їх знайти та побороти, та як розвитнути нашу впевненість в собі.

Книга дарує надзвичайних прилив мотивації, щоб розпочати робити те, чого ми прагнемо та що так довго відкладали. Багато хто вважає, що це настільний посібник, який варто перечитувати знову і знову, щоб тримати в пам’яті важливі тези.

Висновок

Ось така добірка в нас вийшла. Тепер ви маєте список книг по фінансовій грамотності та зможете дізнатися більше про те, як керувати своїми грошима. Сподіваємось, добірка була корисною для вас.

В продовження теми, читайте також:

Як навчитись відкладати гроші: 10 практичних порад

Топ-6 додатків для контролю витрат та ведення сімейного бюджету

Поділитися:

FacebookTwitterTelegramWhatsAppViberEmailPinterestLinkedIn